No 8. līdz 10. jūlijam Somijas pilsētā Vāsā tradicionāli norisinājās bērnu turnīrs “Vāsas futbola kauss”, kurā piedalījās kopā 348 komandas no Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas. To starpā arī sešas vienības no Limbažu novada Sporta skolas.

Šis bija pirmais turnīra gads, kad komandā varēja pieteikt tikai konkrētajā gadā dzimušos audzēkņus. Treneriem nācās palauzīt galvas, lai saliktu sastāvus un visiem audzēkņiem būtu iespēja piedalīties turnīrā un audzēt savas prasmes.

Kā jaunākie futbolisti turnīrā piedalījās U-9 vecuma grupas sporta skolas komanda. Šajā grupā kopā spēlēja 38 vienības. Rezultāti tabulā netika fiksēti, bet mūsējie turnīru noslēdza ar pozitīvu bilanci. Jaunie futbolisti turnīrā izcīnīja trīs uzvaras, piedzīvoja divus zaudējumus un reizi nospēlēja neizšķirti.

U-10 vecuma grupas komanda turnīrā konkurēja ar 29 vienībām no trim valstīm. Mūsējie sešos mačos izcīnīja vienu uzvaru un piedzīvoja piecus zaudējumus, turnīru noslēdzot 28. vietā.

Veiksmīgāk veicās mūsu U-11 vecuma komandai, kuras grupā spēlēja 30 komandas sadalītas 10 apakšgrupās. Savā apakšgrupā Limbažu novada Sporta skolas komanda izcīnīja vienu uzvaru un piedzīvoja vienu zaudējumu. Diemžēl, zaudējums piedzīvots arī astotdaļfināla mačā. Gala rezultātā komanda ierindojās 15. vietā.

Grupu turnīrā U-12 vecuma komanda izcīnīja divas uzvaras ar 1:0, tomēr nākamajā spēļu dienā piedzīvots zaudējums astotdaļfinālā, liedzot cīnīties par godalgotajām vietām. Atlikušajos mačos izcīnīta viena uzvara un piedzīvots viens zaudējums, kā rezultātā dalīta 11./12 vieta no 30 vienībām.

Tikmēr U-13 vecuma komanda piedzīvoja trīs sāpīgus zaudējumus grupu turnīrā, kas nozīmēja, ka turnīrs turpināsies B izslēgšanas spēlēs. Tur izcīnīta viena uzvara un divas reizes atzīts pretinieku pārākums. U-13 komandai turnīrs noslēdzies 22. vietā no 28 vienībām.

Labākos rezultātus uzrādīja U-14 vecuma komanda, kas no Somijas pārveda sudraba medaļas. Turnīru mūsējie iesāka ar pārliecinošu uzvaru 7:0 pār Zviedrijas komandu “Obbola IK”. Otrajā spēlē ar 0:4 piedzīvots zaudējums pret somu vienību “WFA 1”. Izšķirošajā trešajā apakšgrupas mačā izcīnīta uzvara ar 3:0 pār “Ylöjärven Ilves”, kas deva iespēju turnīru turpināt izslēgšanas spēlēs. Pusfināla cīņā ar vēl vienu Somijas komandu “JPS” izcīnīta uzvara ar 2:0, kas nozīmēja cīņu par čempionu kausu. Spraigā fināla mačā ar 0:2 vēlreiz atzīts “WFA 1” komandas pārākums un turnīrs noslēgts 2. vietā no 9 komandām. Par labāko spēlētāju savā komandā tika atzīts Jānis Patriks Veide. Jāpiemin, ka šī, 2008. gadā dzimušo spēlētāju komanda Vāsas futbola turnīrā iepriekšējos gados divas reizes izcīnījusi uzvaru, bet vēl reizi ierindojusies otrajā vietā. Tāpat jāatzīmē, ka viens no šīs komandas līderiem Rojs Bušs turnīrā nevarēja piedalīties, jo bija izsaukts uz U-14 Latvijas izlases treniņnometni.

Kopā ar sešām Limbažu novada Sporta skolas komandām Vāsā bija audzēkņu treneri Valdis Matīss, Aigars Ragainis un Jānis Jaunzems, kā arī vairāku bērnu vecāki Mikus Veide, Zanda Pētersone, Guna Cīrule un Anna Demidko. Atgriežoties Latvijā, treneris Aigars izteicās, ka bērniem šāda veida turnīri dod ļoti lielu pieredzi gan futbola prasmju pilnveidošanā, gan sadzīvē, gan disciplīnas ievērošanā.