Skolēnu brīvlaika iesākumā, 24. oktobrī, liela daļa jauno limbažnieku devās uz Olimpisko centru Limbaži, kur startēja Basketbola dienā. Pasākumu apmeklēja apjomīgs dalībnieku skaits – teju 70 jaunie spēlētāji un spēlētājas.

Ierasti jauniešu basketbola komandas trenējas tikai savas vecuma grupas ietvaros, bet Basketbola dienas koncepts paredzēja ko neierastu – vienā zālē sastapās dažāda vecuma grupu basketbolisti, kuri spēlēja katrs uz sava groza, balstoties pēc savas vecuma grupas.

Neskaitot basketbola mini-turnīra izspēlēšanu, kas ilga vairākas stundas, pasākumu papildināja motivējošas sarunas, kā arī jautras un saliedējošas stafetes. Dalībnieku vidū bija arī viena ukraiņu jauniešu puišu un meiteņu grupa.

Pasākums tika rīkots, sadarbojoties Limbažu basketbola komūnai ar treneri Kristapu Zaļupi centrālajā lomā, sadarbībā ar Basketbola dienu.

Basketbola diena ir Vislatvijas iniciatīva, ko šovasar izveidoja sporta veida entuziasti Artūrs Raudziņš un Dāvis Rozītis ar mērķi popularizēt šo sporta veidu, kā arī proaktīvu dzīvesveidu. Limbaži kā norises vieta tika izvēlēta, ņemot vērā pilsētas augsto potenciālu basketbolā.

Basketbola dienas organizatori izsaka sirsnīgu pateicību SIA “Meža birojs”, kā arī visiem citiem, kas iesaistījās pasākuma īstenošanā.

Basketbola diena 24.10.2022