Latvijas smaiļotājas – Limbažniece Krista Bērziņa un viņas pāriniece Melānija Čamane no Jelgavas, kļuvušas par pasaules junioru čempionēm smaiļošanā divniekos 500 metru distancē, pārvedot mājās zelta medaļas.  Treneri – Igo Ažuks un Juris Lauris.

Pasaules junioru un U-23 vecuma grupas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā norisinājās Itālijas pilsētā Auronco di Kadorē no 5. līdz 9. jūlijam, kur dalībnieki piedalījās no tādām valstīm kā ASV, Kanāda, Ķīna, Brazīlija, Austrālija, Francija un citām. Latviju pārstāvēja 17 sportisti, 5 no Limbažu novada Sporta skolas – Danylo Michuda, Sabīne Pīlāga, Jānis Kaurāts, Elizabete Vīksne un Krista Bērziņa, startējot individuāli un komandā ar Melāniju Čamani (Jelgavas BJSS).

K. Bērziņa sacensībās ieņēma arī otro vietu pasaules junioru čempionātā 200 metru distance, atpaliekot no uzvarētājas Sāras Del Gratas vien par 0,03 sekundēm. Elizabete Vīksne ierindojās 9. vietā k-1 1000 m distancē un 19. vieta k-1 500m distancē. Danylo Michuda 14. vietā k-2 500 m MIX distance, 16.vieta – k-1 500 m; 15. Vieta –  k-2 1000m. Sabīnei Pīlāgai 14. vieta k-2 500m MIX distancē; 29. vieta –  k-1 500 m. Jānis Kaurāts 15. vieta k-2 1000m distance, bet k-1 1000m distance ierindojās 24. vietā.

Godalgotas medaļas ieguva 26 valstis no 4 kontinentiem. Ar uzvarām bagātākās valstis izcēlās Ungārija (44 medaļas kopā, 25 no tām – zelta) un Vācija (22 medaļas, tostarp 5 – zelta).

Apsveicam ar gūtajām uzvarām un veiksmīgiem startiem dalībniekus un trenerus!